Szükségük van-e a babáknak játékokra a tanuláshoz?
A formaválogató például remek választás, mivel arra ösztönzi gyermekét, hogy fejlessze a szem-kéz koordinációját, miközben gyakorolja a tárgyak oda-vissza passzolását. Ezek a játékok más módon is ösztönzik a baba fejlődését, például segítenek megtanulni a tárgyak egymásra helyezését.
A csecsemők ebben a korai életkorban még nem rendelkeznek nagy szellemi kapacitással, de a játékok segíthetnek nekik a függetlenség és az ok-okozati összefüggések érzékének kialakításában. Az érzékszerveket, például a hangokat vagy a gyűrődést megmozgató játékok jót tesznek ebben a szakaszban. Ezek arra is motiválják a babákat, hogy a játékért nyúljanak.
A babák játékkal és felfedezéssel tanulnak. A legjobb, ha nem erőltetünk rájuk szabályokat. Ők a legjobb tanítók. Az életkoruknak megfelelő játékokat sok interakcióval kell kísérni a szülőkkel. A két hónapos kor alatti babáknak azonban nincs szükségük játékokra, mivel még nincs meg a koordinációjuk a játékhoz. A két és hat hónapos kor közötti gyermekek esetében a játékok jótékonyan hatnak a durva motoros készségek és a felnőttekkel való interakció fejlesztésére.
Fontos, hogy már az első élethónaptól kezdve oktató játékokat válasszunk a babáknak. Ebben az időszakban például a nyitott végű játékra és kapaszkodásra ösztönző játékok ideálisak. Ezeket a játékokat tartalmazó előfizetéses dobozokat is választhat. A Monti Kids mérföldkőnek számító előfizetéses dobozok különösen szépek erre a célra.
A Manhattan Toy Skwish ideális fejlesztő játék a kisbabák számára. Amellett, hogy kiváló csipegető és csörgő, segít a durva és finommotoros készségek fejlesztésében is. A textúrált fa gyöngyöket a pici kezek könnyen meg tudják fogni. A Manhattan Toy Skwish ráadásul nem mérgező és nem fulladásveszélyes.